منابع آزمون تیزهوشان سال 99

اطلاع از منابع آزمون تیزهوشان سال 99 برای داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان را دارند، بسیار مهم میباشد. با توجه به اینکه رقابت برای کسب صندلی های مدارس تیزهوشان بسیار بالا می باشد ، شانس قبولی با دانش آموزانی می باشد که بهترین و جامع ترین منابع را مطالعه نمایند.

با توجه به اطلاعیه سازمان استعدادهای درخشان که در سایت azmoon.medu.ir منتشر شده ، زمان برگزاری آزمون تیزهوشان در پایه هفتم و پایه دهم روز پنجشنبه 4 اردیبهشت ماه 99 خواهد بود و دانش آموزان بایستی با مطالعه منابع آزمون ، جهت قبولی در این مدارس آماده شوند. در این مقاله به بررسی منابع آزمون تیزهوشان پایه هفتم و هم سال 99 می پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه منابع آزمون تیزهوشان پایه هفتم و دهم سال 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

منابع آزمون تیزهوشان سال 99
منابع آزمون تیزهوشان سال 99

منابع آزمون تیزهوشان پایه هفتم سال 99 – 1400

آژمون تیزهوشان در مقطع تحصیلی ششم به هفتم با عنوان آزمون سنجش هوش شناخته می شود و محتوای این سنجش « هوش» ، « استعداد» و « خلاقیت» است که ابزار آن توسط متخصصان مربوط طراحی می شود.

توجه 1: به ازای هر پاسخ صحیح، ۳ نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، ۱ نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود. برای سؤالات بدون پاسخ، نمره ای منظور نخواهد شد.

توجه 2: چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، ۱ نمره منفی برای او منظور خواهد شد.

منابع آزمون تیزهوشان پایه دهم سال 99 – 1400

محتوای آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم که در دفترچه آزمون تیزهوشان 99 منتشر شده ، مشتمل بر دو دسته سؤالات « استعداد تحلیلی» و « استعداد تحصیلی» است.

۵۰٪ امتیاز آزمون مربوط به سؤالات « استعداد تحلیلی» و ۵۰٪ آن مربوط به سؤالات « استعداد تحصیلی» است.

( امتیاز آزمون، از طریق وزن دهی به نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت ۵۰٪ و ۵۰٪ محاسبه و به صورت یک عدد بین ۳۳۳۳۳- و ۱۰۰۰۰۰ بیان میشود).

منابع، تعداد و ضرایب سؤالات آزمون ورودی پایه دهم و مدت زمان پاسخگویی به آنها، به شرح جداول زیر است:

 سوالات استعداد تحلیلی به شیوه چهارگزینه ای (فقط یک پاسخ درست تر) به منظور ارزیابی توانایی تحلیل ، ریشه یابی ، طبقه بندی و سازماندهی مطالب و مباحث گوناگون طراحی می شود.

سوالات استعداد تحصیلی، به شیوه چهار گزینه ای (فقط با یک پاسخ درست تر) در سطح محتوای کتابهای درسی، با تأکید بر سطوح بالای شناختی، تلفيق دانش، مفاهیم و مهارتهای دو یا چند ماده درسی در برخی از سؤالات، طراحی می شود.

سؤالات درس قرآن و معارف اسلامی از محتوای مشترک داوطلبان اهل تشیع و تسنن طراحی می شود، اما داوطلبان اقلیت های دینی رسمی کشور (مسیحیان، کلیمیان و زرتشتیان)، به سؤالات مشترک اقلیت های دینی (بر اساس محتوای کتاب تعلیمات ادیان الهی و اخلاق ویژه اقلیت های دینی با کد ۱۱۹٫۲ پایه هشتم چاپ سال ۱۳۹۷ و کد ۱۲۰ پایه نهم چاپ سال ۱۳۹۸) پاسخ خواهند داد.

به ازای هر پاسخ صحیح، ۳ نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، ۱ نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته میشود. برای سوالات بدون پاسخ، قمرهای منظور نخواهد شد.

توجه: چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، ۱ نمره منفی برای او منظور خواهد شد.

و در آخر تمامی دانش آموزانی که قصد ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 – 1400 را دارند میتوانند برای اطلاع از منابع کمک آموزشی آزمون تیزهوشان در پایه هفتم و پاه دهم با کارشناسان سامانه در ارتباط باشند.

برای دریافت مشاوره در زمینه منابع آزمون تیزهوشان پایه هفتم و دهم سال 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا