مشاوره مدارس تیزهوشان

سوالات پرتکرار درباره مدارس تیزهوشان

در این مقاله قصد داریم به سوالات پرتکرار داوطلبان و خانواده های عزیز در مورد مدارس تیزهوشان پاسخ دهیم .

سوال : آزمون تیزهوشان در چه مقاطعی برگزار می گردد؟

پاسخ : آزمون ورودی مدارس تیزهوشان در پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم برگزار می گردد.

سوال : زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان کی می باشد؟

پاسخ : ثبت نام مدارس تیزهوشان معمولا از بهمن ماه شروع می گردد و در چند مرحله و بصورت اینترنتی صورت می گیرد.

سوال : ثبت نام آزمون تیزهوشان از چه سایتی انجام می گیرد؟

پاسخ : ثبت نام آزون مدارس تیزهوشان در سال های گذشته از سامانه آزمون های استعدادهای درخشان به آدرس اینترنتی www.azmoon.medu.ir انجام می گرفت ولی با اعمال نحوه پذیرش مدارس تیزهوشان ، ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم ( ثبت نام آزمون سنجش هوش ) از طریق سایت hoosh.medu.ir و ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم از طریق سایت azmoon.medu.ir صورت می گیرد.

سوال : آیا برای ثبت نام مدارس تیزهوشان شرایط خاصی باید داشته باشیم؟

پاسخ : شرایط ثبت نام پایه ششم به هفتم تیزهوشان کسب نمرات خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم و ششم ابتدایی می باشد.

شرایط ثبت نام پایه نهم به دهم تیزهوشان کسب معدل 19 در پایه هشتم می باشد.

سوال : هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان چقدر می باشد و نحوه پرداخت آن؟

پاسخ : هزینه ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان در پایه هفتم و دهم مبلغی در حدود 15 الی 18 هزار تومان خواهد بود. پرداخت هزینه آزمون سنجش هوش بصورت اینترنتی و از طریق سایت www.hoosh.medu.ir و پرداخت هزینه تیزهوشان نهم به دهم از طریق سایت azmoon.medu.ir می باشد.

سوال : زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس تیزهوشان کی خواهد بود؟

پاسخ : آزمون تیزهوشان معمولا بعد از برگزاری امتحانات پایان ترم دانش آموزان برگزار می گردد. در صورت تغییر زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ، از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

سوال : زمان توزیع و دریافت کارت آزمون تیزهوشان کی می باشد؟

پاسخ : برای شرکت در جلسه آزمون تیزهوشان همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان الزامی می باشد . کارت آزمون تیزهوشان یک هفته مانده به روز برگزاری آزمون از طریق سامانه استعدادهای درخشان توزیع می گردد و داوطلبان میتوانند با مراجعه به این سامانه دریافت کنند.

سوال : زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان چه زمانی می باشد؟

پاسخ : نتایج آزمون تیزهوشان معمولا دو الی سه هفته پس از برگزاری آزمون بر روی سامانه توزیع می گردد.

سوال : برای قبولی در مدارس تیزهوشان چه تعداد از سوالات را باید پاسخ دهیم؟

پاسخ : از آنجایی که در بسیاری از شهرستان ها و شهرهای کشور بیشتر از یک مدارس تیزهوشان وجود دارد و ظرفیت پذیرش متغییر می باشد ، نمی توان بطور دقیق درصد خاصی را برای پاسخ دادن به سوالات آزمون تیزهوشان تعیین نمود ولی با توجه به اینکه در سال گذشته میانگین درصدهای پذیرفته شدگان مدارس تیزهوشان نزدیک به 44 درصد بوده، میتوان به این نتیجه رسید که داوطلبی که بتواند به نصف سوالات همه دروس پاسخ صحیح دهد شانس بالایی برای قبولی در مدارس تیزهوشان دارد.

سوال : درصد پذیرفته شدگان در مدارس تیزهوشان نسبت به تعداد شرکت کنندگان چقدر می باشد؟

پاسخ : با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش در مدارس تیزهوشان سراسر کشور هرساله تغییر پیدا می کند ، طبیعتا نمی توان درصد خاصی رو برای قبولی در تمامی مدارس کشور تعیین نمود ولی به عنوان مثال میتوان نسبت دانش آموزان پذیرفته شده در مدارس تیزهوشان تهران سال 97-98 با توجه به تعداد داوطلبان حدود 5 درصد اعلام نمود.

سوال : سوالات آزمون تیزهوشان به چه شکل می باشد؟

پاسخ : سوالات آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم و آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم به دو بخش تقسیم می شود ، سوالات استعداد تحلیلی و سوالات استعداد تحصیلی. سوالات استعداد تحصیلی شامل منابع درسی داوطلبان می باشد و سوالات استعداد تحلیلی شامل سوالات هوش ، استعداد و خلاقیت می باشد.

سوال : چه منابع و کتاب هایی رو برای قبولی در آزمون تیزهوشان مطالعه کنیم؟

پاسخ : در درجه اول باید به کتاب های درسی خود کاملا مسلط باشید و تمامی قسمت های کتاب رو از اول تا آخر اعم از تصاویر ، نمودارها و پاورقی ها مطالعه نمایید. با توجه به اینکه سوالات آزمون تیزهوشان بیشتر مفهومی و درک مطلب می باشد بایستی دانش آموزان کتاب های درسی رو به دقت مزالعه نموده و تسلط کافی بر روی مفاهیم داشته باشند.

سوال : آیا امکان انتقالی و جابجایی در مدارس تیزهوشان وجود دارد ؟

پاسخ : امکان درخواست انتقالی در مدارس تیزهوشان در سال اول اصلا وجود ندارد و در سال های بعدی در صورتی که داوطلب بتواند کف نموره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مقصد را کسب نموده باشد.

برای دریافت مشاوره ثبت نام مدارس تیزهوشان  و قبولی در آزمون تیزهوشان با مشاوران مرکز تماس بگیرید. برای تماس با مشاوران مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید.

1- تلفن ثابت از سراسر کشور بدون کد: 9099071375

2- استان تهران بدون کد: 9092305784

 3- همراه اول: 99221106

مشاوران ما از 8 صبح تا 24 شب پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا