لیست ذخیره مدارس نمونه دولتی 99

آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی سالتحصیلی 99 – 1400 در روز بیستم تیرماه برگزار گردید و نتایج آزمون توسط سامانه های استانی بصورت مجزا اعلام شد که همزمان با اعلام نتایج مدارس نمونه دولتی ، تعدادی از دانش آموزان به عنوان لیست ذخیره مدارس نمونه دولتی انتخاب می شوند تا در صورت انصراف بعضی از دانش آموزان پذیرفته شده و خالی ماندن ظرفیت مدارس نمونه دولتی ، دانش آموزان لیست ذخیره انتخاب و جایگزین دانش آموزان انصرافی می شوند .

تعدادی از پذیرفته شدگان در آزمون مدارس نمونه دولتی ۹۹ – ۱۴۰۰ ممکن است پس از قبولی ، از ورود به مدارس نمونه دولتی به دلایل مختلفی صرف نظر نمایند . در این صورت تعدادی از ظرفیت مدارس نمونه دولتی خالی می شود که هرساله همزمان با اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی تعدادی از دانش آموزان به عنوان لیست ذخیره انتخاب می شوند .

در صورت انصراف بعضی از دانش آموزان پذیرفته شده و خالی ماندن ظرفیت مدارس نمونه دولتی ، طبق قوانین و مقررات ، مدارس نمونه دولتی از بین افراد موجود در لیست ذخیره آزمون مدارس نمونه دولتی دانش آموزانی را انتخاب و جایگزین دانش آموزان انصرافی می کنند.

توجه داشته باشید که زمان اعلام لیست ذخیره نمونه دولتی 99 – 1400 همزمان با اعلام نتایج است اما برای ثبت نام به دانش آموزان ذخیره اطلاع رسانی می شود .

براي اطلاع از لیست ذخیره آزمون مدارس نمونه دولتی 99 – 1400
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
تماس از طريق موبايل همراه اول با شماره: 99221106
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

زمان اعلام لیست ذخیره مدارس نمونه دولتی 99 – 1400

زمان اعلام لیست ذخیره نمونه دولتی همزمان با اعلام نتایج است . در واقع در زمان اعلام نتایج ، آزمون دهندگان در سه گروه قرار می گیرند . گروه اول دانش اموزانی هستند که در نامشان جزء اسامی قبول شدگان آزمون نمونه دولتی قرار گرفته که می بایست در موعد مقرر به مدرسه نمونه دولتی مورد نظر خود رفته و ثبت نام خود را انجام دهند . گروه دوم دانش آموزان مردودی و گروه سوم دانش آموزان ذخیره بوده که می بایست صبر کنند تا در صورت خالی ماندن ظرفیت مدارس نمونه دولتی ، با آنها تماس گرفته شود .

در نتیجه دانش آموزانی که در ثبت نام مدارس نمونه دولتی شرکت نموده اند ، می توانند همزمان با اعلام نتایج از ذخیره بودن یا نبودن خود مطلع شوند . برای اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید .

  • حتما بخوانید: اعلام نتایج مدارس نمونه دولتی

نحوه پذیرش لیست ذخیره مدارس نمونه دولتی 99 – 1400

پس از زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی و اعلام نتایج پذیرفته شدگان آزمون نمونه دولتی ۹۹ – ۱۴۰۰ ، تعدای از این دانش آموزان پذیرفته شده در آزمون ممکن است از شرکت در مدارس نمونه دولتی صرف نظر کنند . این تصمیم می تواند دلایل مختلفی داشته باشد دلایلی مانند جا به جا شدن محل زندگی دانش آموز یا قبولی همزمان در آزمون تیزهوشان . لازم به ذکر است که لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی با تکمیل ظرفیت مدارس نمونه دولتی متفاوت است و تکمیل ظرفیت به صورت آزمون میان پایه برگزار می شود .

بر اساس قوانین و مقررات مدارس نمونه دولتی ، لیست ذخیره در واقع لیستی از دانش آموزان است که همزمان با اعلام نتایج آزمون اعلام می گردد . دانش آموزانی که نامشان در لیست ذخیره وجود دارد تحت شرایط خاصی شانس پذیرفته شدن و تحصیل در مدارس نمونه دولتی را خواهند داشت .

هم چنین اگر دانش آموزی پس از قبولی و در زمان مقرر ثبت نام به مدرسه مراجعه ننماید ثبت نام وی ملغی شده و یکی از دانش آموزان لیست ذخیره جایگزین او خواهد شد . بعد از اعلام نتایج آزمون متقاضیانی که در آزمون ورودی پذیرفته نشده اند می توانند به نتایج آزمون اعتراض نمایند و با این کار ممکن است در لیست ذخیره نمونه دولتی 99 – 1400 قرار گرفته و شانس ورود به مدارس نمونه دولتی را پیدا کنند . برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید .

توجه: داوطلبان عزیز لازم به ذکر می باشد که لیست پذیرفته شدگان آزمون تیزهوشان 99 از طریق سایت سازمان استعدادهای درخشان به نشانی azmoon.medu.ir اعلام خواهد شد.

برای اطلاع دقیق از زمان انتشار لیست ذخیره مدارس نمونه دولتی ۹۹ – ۱۴۰۰ و  هم چنین در صورت وجود هرگونه سوال درباره لیست ذخیره مدارس نمونه دولتی می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تماس حاصل نمایید .

براي اطلاع از لیست ذخیره آزمون مدارس نمونه دولتی 99 – 1400
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
تماس از طريق موبايل همراه اول با شماره: 99221106
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا