ظرفیت و شرایط پذیرش دانش آموزان در مدارس استعدادهای درخشان 99

ظرفیت پذیرش دبیرستان های دوره های اول و دوم استعدادهای درخشان در هر شهرستان با در نظر گرفتن مناطق تحت پوشش، بر اساس پیشنهاد اداره کل آموزش و پرورش استان و با تأیید سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تعیین شده است که در هنگام ثبت نام الکترونیکی از طریق سامانه ثبت نام azmoon.medu.ir ، به اطلاع داوطلبان میرسد.

در مواردی که تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون، متقاضی یک رشته تحمیلی در هر یک از دبیرستان های دوره دوم استعدادهای درخشان، کمتر از حد نصاب مورد نیاز بوده با نمرات آنان کمتر از حد قابل قبول باشد، به تشخیص سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و اسامی قبول شدگان آن رشته تحصیلی در مدرسه مذکور کمتر از ظرفیت اعلام شده تعیین و با هماهنگی استان و در نظر گرفتن سایر شرایط، حداکثر معادل ظرفیت کاسته شده از آن رشته به ظرفیت پذیرش رشته های دیگر افزوده خواهد شد.

پذیرش دانش آموزان شرکت کننده در آزمون برای ورود به دبیرستان دوره اول استعدادهای درخشان صرفا براساس نتیجه سنجش داوطلبان و برای دوره دوم استعدادهای درخشان، بر اساس رتبه مبتنی بر امتیاز کل آزمون ورودی خواهد بود.

با توجه به ضوابط خاص نقل و انتقال در مدارس استعدادهای درخشان لازم است داوطلبان، دبیرستان های استعدادهای درخشان مورد نظرشان را با توجه به محل سکونت خود در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و با عنایت به منطقه از ناحيه آموزش و پرورش محل استقرار مدارس استعدادهای درخشان انتخاب کنند

توجه: حوزه امتحانی داوطلبان سنجش هفتم و آزمون ورودی پایه دهم . بر اساس منطقه آموزشی محل تحصیل سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ آتان تعیین خواهد شد.

در شهرستان هایی که دارای چند دبیرستان دوره اول استعدادهای درخشان هستند، داوطلبان می تواند حداکثر به دبیرستان دوره اول استعدادهای درخشان ( هر سه در یک شهرستان واحد) و در شهرستان هایی که دارای چند دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان هستند، داوطلبان در انتخاب مدرسه مورد نظر خود در سطح شهرستان، اختیار کامل دارند و هر داوطلب می تواند حداکثر سه دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان (همگی در یک شهرستان واحد) را به ترتیب اولویت در نمون برگ تقاضانامه خود انتخاب نماید.

ضمنا، داوطلبان آزمون ورودی دوره دوم متوسطه در اولویت های انتخابی خود در زمان ثبت نام در آزمون، صرفا مجاز به انتخاب یک رشته تحمیلی هستند.

توجه 1: در شهرهایی که دارای چند ناحیه و منطقه می باشند ضروری ست داوطلبان نسبت به انتخاب دبیرستان های مورد نظر در نواحی و مناطق همجوار اقدام نمایند. ضمنا بعد از قبولی داوطلب در منطقه مورد تقاضا ، انتقال به سایر مناطق ممنوع می باشد.

توجه 2: در صورت انتخاب مدارس دوره اول متوسطه شهرهای مختلف یک استان در اولویت های سه گانه و فقط شهر و مدرسه ای که به عنوان اولویت اول انتخاب شده است ملاک پذیرش یا عدم پذیرش داوطلب خواهد بود .

توجه ۳: سنجش داوطلبان مدارس ایرانی خارج از کشور، صرفا در حوزه های سنجش که مرکز امور بین الملل مشخص می نماید . انجام خواهد شد.

توجه ۴: در صورت انتخاب مدارس دوره دوم متوسطه شهرهای مختلف یک استان با رشته های تحصیلی متفاوت در اولویت های سه گانه، فقط شهر، مدرسه و رشته ای که به عنوان اولویت اول انتخاب شده است ملاک قبولی یا عدم قبولی داوطلب خواهد بود.

پذیرش نهایی دانش آموز در دبیرستان های دوره دوم استعدادهای درخشان، برای رشته های تحصیلی (علوم تجربی ریاضی فیزیک، ادبیات و علوم انسانی و سمپاد مهارتی) منوط به کسب، شرایط احراز رشته مطابق آیین نامه هدایت تحصیلی است، ضمنأ تغییر رشته پذیرفته شدگان در دبیرستان های دوره دوم استعدادهای درخشان در سال اول پذیرش ممنوع بوده و در سال بعد، علاوه بر کسب حداقل امتیاز قبولی رشته مورد نظر در آزمون ورودیه دارا بودن شرایط و ضوابط تغییر رشته تحصیلی الزامی است

توجه: در صورت عدم احراز شرایط ثبت نام در رشته تحصیلی مورد تقاضای دانش آموز مطلق ضوابط هدایت تحصیلی، قبولی داوطلب در آزمون لغو و بی اثر خواهد بود.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا