زمان و نحوه ثبت نام مدارس سمپاد مهارتی

پرورش نیروهای متخصص در زمینه رشته های فنی حرفه ای یکی از دغدغه های فعلی جامعه است که البته می تواند دغدغه ای کاملا به جا باشد . نیاز به متخصصان کار آموخته و حرفه ای برای پیشبرد کارهای فنی امری ضروری بوده ، اما هستند دانش آموزانی که با توانایی های بالا وارد مدارس فنی حرفه ای با سطح آموزشی و متاسفانه امکانات پایین می شوند ، در نتیجه از این واقعیت که ممکن است بسیاری از این استعداد ها در مدارس معمولی شکوفا نشود ، نمی توان چشم پوشی کرد .

به همین دلیل وزارت آموزش و پرورش برای تربیت کارآموختگان حرفه ای در رشته های مهارتی ، تصمیم به تاسیس مدارس سمپاد مهارتی گرفت چرا که دانش آموزان مدارس سمپاد از دیر باز دارای جو رقابتی ، سطح آموزشی و امکانات رفاهی بالایی هستند .

مدارس سمپاد مهارتی ، نوعی از مدارس تیزهوشان هستند که برای پذیرش دانش آموزان متقاضی رشته های فنی حرفه ای در پایه نهم به دهم آزمون برگزار می کنند . هدف از تاسیس این مدارس پرورش استعداد های مهارتی دانش آموزان است .

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان و نحوه ثبت نام مدارس سمپاد مهارتی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

آشنایی با مدارس سمپاد مهارتی

همه ما می دانیم که در نظام آموزشی کشورمان ، دانش آموزان برای ورود به پایه دهم نیاز به تکمیل فرم اولویت بندی انتخاب رشته دارند . انتخاب رشته می تواند تعیین کننده بخش مهمی از آینده شغلی هر دانش آموز باشد ، پس طبیعتا توجه به این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است .

وزارت آموزش و پرورش برای کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی خود کار های زیادی از جمله برگزاری آزمون های مشاوره ای انجام داده که البته تا حدود زیادی می توان گفت تنها کمک های آموزش و پرورش برای انتخاب رشته تحصیلی کافی نیست و دانش آموزان تاثیر پذیری زیادی از افرادی که با آن ها در ارتباط هستند ، دارند .

در مدارس سمپاد مهارتی ، مهارت های فنی و حرفه ای در زمینه های صنعت ، کشاورزی ، گردشگری و صنایع دستی آموزش داده می شود . در این مدارس به مهارت آموزی ، اردو های جهادی و تجاری سازی ایده دانش آموزان پرداخته می شود .

دانش آموزان مدارس سمپاد مهارتی که علاقمند به حضور در جشنواره های مختلف هستند ، می توانند طرح های خود را در جشنواره هایی مانند جشنواره جوان خوارزمی ارائه دهند . با توجه به مزایایی که مدارس سمپاد مهارتی برای دانش آموزان داوطلب رشته های فنی حرفه ای دارند ، پیشنهاد می کنیم برای پذیرفته شدن در این مدارس تلاش خود را بکنید و بدانید ارزش یک آینده ی بهتر برای شکوفایی استعداد های شما را دارد .

زمان ثبت نام دبیرستان دوره دوم سمپاد مهارتی

داوطلبان آزمون سمپاد مهارتی باید در زمانی که سازمان استعداد های درخشان ، اعلام نموده است به صورت اینترنتی ثبت نام خود را انجام دهند . زمان ثبت نام آزمون سمپاد مهارتی معمولا از نیمه دوم بهمن ماه شروع می شود و داوطلبان به مدت 10 روز فرصت خواهند داشت با مراحعه به سامانه azmoon.medu.ir ثبت نام خود را انجام دهند.

شرایط ثبت نام مدارس سمپاد مهارتی 99 – 1400

مدارس تیزهوشان سمپاد مهارتی برای برگزاری آزمون خود شرایطی اعلام کرده اند که داوطلبان در صورت داشتن آن ها می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند . شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان ، شامل شرایط عمومی و اختصاصی هستند که در ادامه به تفکیک به آن ها پرداخته شده است .

شرایط عمومی ثبت نام مدارس سمپاد مهارتی

1) اشتغال به تحصیل در پایه نهم

2) داشتن تابعیت ایرانی

( ثبت نام اتباع غیر ایرانی ، تابع بخشنامه مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور است . )

شرایط اختصاصی ثبت نام مدارس سمپاد مهارتی

شرط اختصاصی برای شرکت در آزمون سمپاد مهارتی ، داشتن حداقل معدل 19 در نوبت دوم پایه هشتم است . لازم به ذکر است که داوطلبان مشغول به تحصیل در پایه نهم مدارس تیزهوشان ، نیازی به شرکت در این آزمون ندارند و صرفا باید حداقل معدل کل 16 در خرداد ماه پایه نهم را کسب کنند .

نحوه ثبت نام مدارس سمپاد مهارتی

دانش آموزان متقاضی ثبت نام آزمون تیزهوشان سمپاد مهارتی ، در صورتی که شرایط ذکر شده در بالا را داشته باشند ، باید تنها به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام  مدارس تیزهوشان ، فرم اطلاعات خود را ثبت کرده و پس از پرداخت هزینه ثبت نام ، رسید نهایی را دریافت کنند .

مراحل ثبت نام مدارس سمپاد مهارتی

1) ورود به سایت تیزهوشان

2) وارد کردن کد ملی و رمز همگام

3) تکمیل فرم ثبت نام

4) قرار دادن عکس دانش آموز

5) پرداخت هزینه ثبت نام

در صورت داشتن هر گونه سوالی درباره مدارس سمپاد مهارتی می توانید از طریق خدمات مشاوره تلفنی با مشاوران با تجربه ارتباط برقرار کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان و نحوه ثبت نام مدارس سمپاد مهارتی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا