ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم ایلام 99 – 1400

آزمون تیزهوشان نهم به دهم ایلام هر ساله بصورت هماهنگ کشوری برای ورود به دوره دوم متوسطه بین تمامی دانش آموزان واجد شرایط برگزار می شود . کیفیت و همچنین امکانات آموزشی بالای مدارس تیزهوشان باعث ایجاد رقابت بین دانش آموزان برای ثبت نام تیزهوشان و قبولی در این آزمون شده است . با توجه به تغییرات انجام شده در سال گذشته ثبت نام آزمون تیزهوشان و ثبت نام آزمون نمونه دولتی ایلام به صورت هماهنگ و از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می شود همچنین آزمون آن ها نیز به صورت هماهنگ کشوری و در یک روز برگزار می شود . در این مقاله قصد داریم به جزئیات مهم این آزمون مثل شرایط ، نحوه و زمان ثبت نام و همچنین منابع و سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم ایلام 99 – 1400 و زمان برگزاری و اعلام نتایج بپردازیم .

زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ایلام 99 – 1400

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ایلام 99 – 1400 احتمالا مطابق سال گذشته در نیمه دوم فروردین ماه انجام می شود . داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir فرم مربوطه را با اطلاعات دانش آموزی خود تکمیل نموده و ضمن پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان روند ثبت نام خود را تکمیل نمایند . تمامی مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی و توسط والدین یا خود دانش آموزان صورت می گیرد و مدرسه در قبال ثبت نام دانش آموزان مسئولیتی ندارد .

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ایلام 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان دهم ایلام سال 99
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان دهم ایلام سال 99

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ایلام 99 – 1400

از جمله شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ایلام 99 – 1400 داشتن تابعیت ایرانی است ، البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند با شرایط خاص در آزمون شرکت کنند .

شرط مهم ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم کسب معدل حداقل 19 در پایه هشتم می باشد .

دانش آموزانی که پایه نهم خود را در مدارس تیزهوشان گذرانده اند معاف از شرکت در آزمون ورودی می باشند و پذیرش آن ها منوط به شرایط و قوانین سال تحصیلی مربوطه می باشد.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم 99 ایلام

علاقمندان به ثبت نام تیزهوشان ایلام توجه داشته باشید که ثبت نام آزمون تیزهوشان 99 از نیمه دوم فرودین تا اوایل اردیبهشت ماه می باشد. دانش آموزان برای ثبت نام در این آزمون باید به سامانه ثبت نام آزمون های ورودی مدارس استعدادهای درخشان مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. لازم است قبل از شروع فرآیند ثبت نام دفترچه ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم ایلام مطالعه کنید تا در جریان تمام شرایط ثبت نام ، منابع ، تعداد سوالات آزمون ، زمان ثبت نام ، زمان دریافت کارت ورود به جلسه ، زمان برگزاری آن قرار بگیرید. با توجه به اینکه دفترچه ثبت نام 99 – 1400 این آزمون منتشر نشده است بنابراین برای آگاهی بیشتر شما دفترچه سال گذشته را در ادامه مطلب قرار داده ایم.

لینک دانلود دفترچه راهنمای آزمون تیزهوشان نهم به دهم  ایلام 98 – 99

سوالات آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ایلام 99 – 1400

سوالات آزمون تیزهوشان به دو دسته استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی تقسیم می شوند . سوالات استعداد تحلیلی 20 درصد نمره آزمون را دربرمی گیرد ، خارج از کتاب های درسی می باشد و هدف از طراحی این سوالات بررسی توانایی تحلیلی و طبقه بندی مطالب توسط دانش آموز می باشد . 80 درصد دیگر نمره آزمون به سوالات استعداد تحصیلی اختصاص داده می شود که از کتاب های درسی پایه هشتم و نهم طراحی می شود . سوالات آزمون بصورت چهار گزینه ای بوده و تنها یک گزینه پاسخ صحیح را در برداشته و دانش آموز به ازای هر پاسخ صحیح 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط 1 امتیاز منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود ، در صورتیکه داوطلب در یک سوال بیش از یک گزینه را علامت بزند پاسخ آن سوال غلط در نظر گرفته می شود به دلیل داشتن نمره منفی در آزمون ، اگر به پاسخ خود مطمئن نیستید هیچکدام از گزینه ها را علامت نزنید .

منابع سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم ایلام 99 – 1400

آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۹-۱۴۰۰ شامل دو دسته سوال استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی می باشد که تعداد و ضرایب آن به شرح زیر است :

سوالات استعداد تحلیلی

تعداد سوال

مدت پاسخگویی

استعداد تحلیلی

15

15 دقیقه

نمره کل استعداد تحلیلی

45

سوالات استعداد تحصیلی

تعداد سوال

ضریب

منابع طرح سوال

مدت پاسخگویی

قرآن و معارف اسلامی ( آموزش قرآن و پیام های آسمان )

8

2

سوالات از محتوای تمامی کتاب های درسی پایه هشتم سال تحصیلی 96 – 97 و تمامی کتاب های درسی پایه نهم سال تحصیلی 97 – 98 طراحی خواهد شد .

105 دقیقه

زبان و ادبیات فارسی

15

2

مطالعات اجتماعی ( تاریخ ، جغرافیا ، اجتماعی )

15

1

علوم تجربی

17

2

ریاضیات

20

3

جمع کل

75

نمره کل استعداد تحصیلی : 465

آزمون تیزهوشان نهم به دهم 99 – 1400 جمعا شامل 90 سوال و 120 دقیقه زمان پاسخگویی می باشد .

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ایلام 99 – 1400

کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ایلام یک هفته بعد از برگزاری آزمون از طریق سایت استعداد درخشان قابل دریافت خواهد بود . زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم ایلام ۹۹-۱۴۰۰ احتمالا همچون سال گذشته در اواخر خرداد ماه خواهد بود . به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم برای شرکت در آزمون الزامی است . نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ایلام 99 – 1400 پنج الی شش هفته پس از برگزاری آزمون اعلام می شود . داوطلبان برای اطلاع از نتایج آزمون تیزهوشان خود میتوانند به سایت مذکور مراجعه کنند .

لازم به ذکر است كارت ورود به جلسه ، صرفاً برای دانش آموزانی فعال خواهد شد كه پرداخت خود را به صورت كامل انجام داده و كد رهگيری دريافت نموده باشند .

برای اطلاع از لیست و آدرس مدارس تیزهوشان کل کشور کلیک کنید

مزایای ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم ایلام

  1. مدارس تیزهوشان مانع هدر رفتن استعداد دانش آموزان تیزهوش می‌شوند.
  2. دانش آموزان این نوع مدارس از طریق آزمون پذیرش می‌شوند.
  3. جلوگیری از افسردگی و دلزدگی دانش آموزان با استعداد تا در محیطی پرتلاش و رقابتی قرار گرفته و پا به پای دانش آموزان دیگر مستعد و تیزهوش تحصیل
  4. کنند.
  5. مدارس تیزهوشان در سراسر کشور نمایندگی دارند و در کنار مدارس شاهد و مدارس نمونه دولتی جزء مدارس خاص می‌باشند.
  6. این نوع مدارس موجب شکوفا شدن استعدادها و خلاقیت‌های دانش آموزان تیزهوش می‌شوند.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ایلام 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا