ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر 99 – 1400

آزمون تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر هر ساله بصورت هماهنگ کشوری برای ورود به دوره دوم متوسطه بین تمامی دانش آموزان واجد شرایط برگزار می شود . کیفیت و همچنین امکانات آموزشی بالای مدارس تیزهوشان باعث ایجاد رقابت بین دانش آموزان برای ثبت نام تیزهوشان و قبولی در این آزمون شده است . با توجه به تغییرات انجام شده در سال گذشته ثبت نام آزمون تیزهوشان و ثبت نام آزمون نمونه دولتی اسلامشهر به صورت هماهنگ و از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می شود همچنین آزمون آن ها نیز به صورت هماهنگ کشوری و در یک روز برگزار می شود . در این مقاله قصد داریم به جزئیات مهم این آزمون مثل شرایط ، نحوه و زمان ثبت نام و همچنین منابع و سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر 99 – 1400 و زمان برگزاری و اعلام نتایج بپردازیم .

زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر 99 – 1400

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر 99 – 1400 بر خلاف سال های گذشته 26 بهمن شروع شده و 3 اسفند به اتمام خواهد رسید . داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir فرم مربوطه را با اطلاعات دانش آموزی خود تکمیل نموده و ضمن پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان روند ثبت نام خود را تکمیل نمایند . تمامی مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی و توسط والدین یا خود دانش آموزان صورت می گیرد و مدرسه در قبال ثبت نام دانش آموزان مسئولیتی ندارد .

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان دهم اسلامشهر سال 99

ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر 99 – 1400
ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر 99 – 1400

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر 99 – 1400

از جمله شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر 99 – 1400 داشتن تابعیت ایرانی است ، البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند با شرایط خاص در آزمون شرکت کنند .

شرط مهم ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم کسب معدل حداقل 19 در پایه هشتم می باشد .

دانش آموزانی که پایه نهم خود را در مدارس تیزهوشان گذرانده اند معاف از شرکت در آزمون ورودی می باشند و پذیرش آن ها منوط به شرایط و قوانین سال تحصیلی مربوطه می باشد.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم 99 اسلامشهر

علاقمندان به ثبت نام تیزهوشان اسلامشهر توجه داشته باشید که ثبت نام آزمون تیزهوشان 99 از نیمه دوم فرودین تا اوایل اردیبهشت ماه می باشد. دانش آموزان برای ثبت نام در این آزمون باید به سامانه ثبت نام آزمون های ورودی مدارس استعدادهای درخشان مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. لازم است قبل از شروع فرآیند ثبت نام دفترچه ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر مطالعه کنید تا در جریان تمام شرایط ثبت نام ، منابع ، تعداد سوالات آزمون ، زمان ثبت نام ، زمان دریافت کارت ورود به جلسه ، زمان برگزاری آن قرار بگیرید. با توجه به اینکه دفترچه ثبت نام 99 – 1400 این آزمون منتشر نشده است بنابراین برای آگاهی بیشتر شما دفترچه سال گذشته را در ادامه مطلب قرار داده ایم.

لینک دانلود دفترچه راهنمای آزمون تیزهوشان نهم به دهم  اسلامشهر 98 – 99

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر 99 – 1400

کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان اسلامشهر یک هفته بعد از برگزاری آزمون از طریق سایت استعداد درخشان قابل دریافت خواهد بود . زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر ۹۹-۱۴۰۰ احتمالا همچون سال گذشته در اواخر خرداد ماه خواهد بود . به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم برای شرکت در آزمون الزامی است . نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر 99 – 1400 پنج الی شش هفته پس از برگزاری آزمون اعلام می شود . داوطلبان برای اطلاع از نتایج آزمون تیزهوشان خود میتوانند به سایت مذکور مراجعه کنند .

لازم به ذکر است كارت ورود به جلسه ، صرفاً برای دانش آموزانی فعال خواهد شد كه پرداخت خود را به صورت كامل انجام داده و كد رهگيری دريافت نموده باشند .

برای اطلاع از لیست و آدرس مدارس تیزهوشان کل کشور کلیک کنید

مزایای ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر

  1. مدارس تیزهوشان مانع هدر رفتن استعداد دانش آموزان تیزهوش می‌شوند.
  2. دانش آموزان این نوع مدارس از طریق آزمون پذیرش می‌شوند.
  3. جلوگیری از افسردگی و دلزدگی دانش آموزان با استعداد تا در محیطی پرتلاش و رقابتی قرار گرفته و پا به پای دانش آموزان دیگر مستعد و تیزهوش تحصیل
  4. کنند.
  5. مدارس تیزهوشان در سراسر کشور نمایندگی دارند و در کنار مدارس شاهد و مدارس نمونه دولتی جزء مدارس خاص می‌باشند.
  6. این نوع مدارس موجب شکوفا شدن استعدادها و خلاقیت‌های دانش آموزان تیزهوش می‌شوند.

سوالات آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر 99 – 1400

سوالات آزمون تیزهوشان به دو دسته استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی تقسیم می شوند . سوالات استعداد تحلیلی 50 درصد نمره آزمون را دربرمی گیرد ، خارج از کتاب های درسی می باشد و هدف از طراحی این سوالات بررسی توانایی تحلیلی و طبقه بندی مطالب توسط دانش آموز می باشد . 50 درصد دیگر نمره آزمون به سوالات استعداد تحصیلی اختصاص داده می شود که از کتاب های درسی پایه هشتم و نهم طراحی می شود . سوالات آزمون بصورت چهار گزینه ای بوده و تنها یک گزینه پاسخ صحیح را در برداشته و دانش آموز به ازای هر پاسخ صحیح 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط 1 امتیاز منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود ، در صورتیکه داوطلب در یک سوال بیش از یک گزینه را علامت بزند پاسخ آن سوال غلط در نظر گرفته می شود به دلیل داشتن نمره منفی در آزمون ، اگر به پاسخ خود مطمئن نیستید هیچکدام از گزینه ها را علامت نزنید .

منابع سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر 99 – 1400

آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۹-۱۴۰۰ شامل دو دسته سوال استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی می باشد که تعداد و ضرایب آن به شرح زیر است :

سوالات استعداد تحلیلیتعداد سوالمدت پاسخگویی
استعداد تحلیلی1515 دقیقه
نمره کل استعداد تحلیلی45
سوالات استعداد تحصیلیتعداد سوالضریبمنابع طرح سوالمدت پاسخگویی
قرآن و معارف اسلامی ( آموزش قرآن و پیام های آسمان )82سوالات از محتوای تمامی کتاب های درسی پایه هشتم سال تحصیلی 97- 98 و تمامی کتاب های درسی پایه نهم سال تحصیلی 98 – 99 طراحی خواهد شد .105 دقیقه
زبان و ادبیات فارسی152
مطالعات اجتماعی ( تاریخ ، جغرافیا ، اجتماعی )151
علوم تجربی172
ریاضیات203
جمع کل75نمره کل استعداد تحصیلی : 465

آزمون تیزهوشان نهم به دهم 99 – 1400 جمعا شامل 90 سوال و 120 دقیقه زمان پاسخگویی می باشد .

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم اسلامشهر 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان دهم اسلامشهر سال 99

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا