بهترین سن ورود به پیش دبستانی

گاهی اوقات نو آموز با ورود به مقطع اول ابتدایی دچار سردرگمی می شود و به دلیل نداشتن آمادگی با محیط آموزشی ، ممکن است پذیرفتن جو آموزشی مدرسه ، هر روز زود بیدار شدن و درس خواندن برای او بسیار مشکل شود .یکی از روش های جلوگیری از بروز این اتفاق و آمادگی کودک برای ورود به مدرسه ، ثبت نام او در مقطع پیش دبستانی در سن پایین تر می باشد . ثبت نام پیش دبستانی می تواند مقدمه شروع دوره ‌ای جدی و مهم در زندگی فرزند باشد و به او کمک کند تا بتواند برای ورود به دنیای دانش آموزی آمادگی بهتری پیدا کند .

ثبت نام کودکان در مقطع پیش دبستانی می تواند به آمادگی آن ها برای ورود به مقطع اول ابتدایی کمک شایانی نماید . براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، دوره پیش دبستانی از سن چهار سالگی شروع و تا پایان پنج سالگی به اتمام می رسد که البته شرکت در آن به دلیل نبود امکانات در همه مناطق الزامی نیست.

در ثبت نام پیش دبستانی سال تحصیلی 99 – 1400 ، کودکان متولد نیمه دوم سال 93 به بعد که سن آن ها بین 4 تا 6 سال باشد ، می توانند در مدارس پیش دبستانی ثبت نام نمایند .

سوالی که برای خیلی از والدین در این جا پیش می آید سن مناسب کودک برای ورود به آمادگی و شرایط آن می باشد که در ادامه مقاله زیر می توانید بهترین سن ورود به پایه پیش دبستانی را مشاهده نمایید .

برای دریافت مشاوره در زمینه بهترین سن ورود به پیش دبستانی سال 99
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
تماس از طريق موبايل همراه اول با شماره: 99221106
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

حداقل و حداکثر سن ورود به پیش دبستانی

مطابق اساس ‌نامه و شرایط دوره پیش‌ دبستانی ، کودکان دارای سن 4 تا 6 سال تحت پوشش برنامه ‌های این دوره قرار می ‌گیرند . این بدان معناست که کودکان متولد نیمه دوم سال 93 به بعد می توانند در مقطع پیش دبستانی 99 – 1400 ثبت نام کنند و متولدین نیمه اول سال 93 و قبل از آن که تا مهرماه 99 ، 6 سال تمام هستند ، می بایست برای کلاس اول ابتدایی ثبت نام کنند .

لازم به ذکر است با توجه به سن ورود به اول ابتدایی ، ثبت ‌نام کودکان 6 سال تمام فقط در مدارس ابتدایی به عنوان دانش‌ آموز پایه اول مجاز است و ثبت‌ نام آنان در مراکز پیش ‌دبستانی طبق شرایط ممنوع می‌ باشد . در مواردی که کودک 6 ساله‌ با توجه به استاندارد های تعیین شده شرایط و آمادگی لازم برای ثبت ‌نام در پایه اول را ندارد ، سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی تصمیم ‌گیری نموده و سپس والدین کودک می توانند با ارائه مدارک لازم ، کودک خود را با رعایت شرایط لازم ، در مقطع پیش دبستانی ثبت نام نمایند .

نکته : جهت اطلاع از شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه نمایید.

ثبت نام طرح سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستانی از اول مهر ماه آغاز می شود و نوآموزانی که در مقطع پیش دبستانی سنجش سلامت را انجام می دهند در زمان ثبت نام برای ورود به مقطع اول ابتدایی دیگر نیازی به انجام دوباره سنجش سلامت نخواهند داشت .

برای دریافت مشاوره در زمینه بهترین سن ورود به پیش دبستانی سال 99
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
تماس از طريق موبايل همراه اول با شماره: 99221106
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا