زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 99 – 1400

آزمون مدارس تیزهوشان هرساله در راستای جذب دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در این مدارس توسط سازمان استعدادهای درخشان انجام می گیرد و داوطلبان با شرکت در آزمون ورودی این مدارس شانس خود را برای قبولی در مدارس سمپاد در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم امتحان می کنند.

پس از برگزاری آزمون تیزهوشان ، معمولا به فاصله زمانی سه الی چهار هفته نتایج بر روی سایت تیزهوشان منتشر می گردد و دانش آموزانی که پس از اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400 نسبت به کارنامه و نتیجه آزمون خود معترض باشند ، امکان ثبت درخواست اعتراض از طریق “سامانه سنجش و پذیرش مدارس استعدادهای درخشان” برای این داوطلبان فراهم می باشد که در این مقاله قصد داریم به بررسی زمان و نحوه ثبت اعتراض در سامانه مذکور بپردازیم.

مدت زمان رسیدگی به اعتراض داوطلبان و اعلام نتایج آن ، معمولا دو تا سه هفته پس از اتمام مهلت اعتراض می باشد.

توجه داشته باشید که تنها راه اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400 ، مراجعه به سامانه مربوطه و تکمیل فرم درخواست تجدید نظر می باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 99 – 1400
اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 99 – 1400

زمان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 99 – 1400

طبق روال سال های گذشته معمولا نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400 برای آزمون دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم ، در مرداد ماه اعلام می شود. داوطلبان پس از ورود به سایت اعلام نتایج تیزهوشان و مشاهده کارنامه خود ، در صورت عدم پذیرش و هم چنین ارائه دلایل قانع کننده می توانند اعتراض خود را نسبت به نتایج آزمون ثبت نمایند.

متقاضیان جهت ثبت درخواست اعتراض خود می بایست ” فرم درخواست تجدید نظر به نتایج آزمون “ را که معمولا در همان روز اعلام نتایج و یا چند روز پس از آن از طریق سایت در اختیار آن ها قرار می گیرد ، تکمیل کنند. داوطلبان بعد از مشاهده کارنامه و بررسی تعداد پاسخ های درست و غلط خود ، حدود یک هفته فرصت دارند تا درخواست خود مبنی بر اعتراض به نتایج آزمون را در سامانه ثبت نمایند.

بسیاری از داوطلبان در سال های گذشته بعد از بررسی های لازم به نتایج آزمون اعتراض کرده اند و در نهایت نیز نمره قبولی را دریافت نموده اند. شایان ذکر است که این فرصت برای اعتراض محدود می باشد و زمان آن ، توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام می گردد.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 99 – 1400

داوطلبانی که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان جهت ورود به هر یک از دوره های اول و دوم متوسطه شرکت کرده اند و پس از اعلام نتایج آن ، مورد پذیرش قرار نگرفته اند ، می توانند مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله نسبت به ثبت درخواست اعتراض خود اقدام نمایند.

راهنمای اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

 • ابتدا لازم است به “سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان “ به آدرس hoosh.medu.ir مراجعه کنید.
 • جهت ورود به پنل شخصی خود ، کد ملی و رمز ورود همگام را وارد نمایید.
 • پس از وارد شدن به صفحه خود ، روی گزینه ” مدیریت “ کلیک کنید.
 • در این مرحله می بایست فرم تجدید نظر را تکمیل کرده و متن اعتراض خود را که شامل دلیل شما برای اعتراض می باشد ، تایپ نمایید تا توسط کارشناسان مربوطه مورد بررسی قرار گیرد.

راهنمای اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 • ابتدا به ” سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان “ به نشانی azmoon.medu.ir مراجعه کنید.
 • با وارد نمودن کد ملی و رمز ورود همگام در کادرهای مربوطه ، وارد صفحه شخصی خود شوید.
 • پس از دریافت کارنامه می توانید تصویر پاسخ نامه خود را مشاهده نموده و تعداد پاسخ های درست ، نادرست و یا پرسش های پاسخ داده نشده خود را با آنچه که در کارنامه شما درج شده است مقایسه کنید و در صورت عدم تطابق آن ها ، نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایید.
 • در صورتی که نسبت به نتیجه آزمون خود اعتراض دارید ، می بایست فرم درخواست تجدید نظر را از طریق سامانه دریافت کرده و با دقت به تکمیل آن بپردازید.
  داوطلبان می توانند حداکثر 3 دلیل قانع کننده برای اعتراض خود در فرم وارد کنند و برای هر مورد می توانند حداکثر در 4 خط از اعتراض خود دفاع کنند.
 • پس از تکمیل فرم ، روی گزینه ” ذخیره “ کلیک کنید و در صفحه بعدی ، کد پیگیری مربوط به اعتراض خود را ثبت نمایید.

توجه داشته باشید که شما تنها یک مرتبه فرصت اعتراض به نتایج آزمون را خواهید داشت ، بنابراین در تکمیل فرم اعتراض دقت کافی را به خرج دهید. پس از ثبت درخواست و اعتراض داوطلبان ، نتایج بررسی آن ها در فاصله زمانی حدود دو الی سه هفته ای پس از پایان مهلت اعتراض ، از طریق سایت مذکور اعلام خواهد شد.

موارد قابل قبول جهت ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج ، پاسخ برگی که شامل پاسخ های صحیح آزمون تیزهوشان می باشد ، در سایت مربوطه قرار می گیرد. داوطلبان پس از بررسی نتیجه آزمون خود ، در صورت داشتن دلایل کافی و با استناد به یکی از دلایل زیر ، می توانند اعتراض خود را به ثبت برسانند.

 1. اشتباه در محاسبه نمره کل آزمون
 2. عدم مطابقت تعداد پاسخ های درست و غلط و تعداد پرسش های پاسخ داده نشده در کارنامه داوطلب با توجه به پاسخ برگی که در سایت وجود دارد.
 3. اعمال نشدن قانون پذیرش مربوط به دوقلو ها
 4. مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه و برگه ورود به جلسه دانش آموز
 5. سایر موارد

لازم است بدانید که یک هفته پس از اعلام نتایج ، کارنامه عدم قبولی داوطلبان شامل تعداد پاسخ های درست و غلط ، نمره مکتسبه در هر یک از مواد امتحانی ، امتیاز کل دانش آموز و امتیاز کل آخرین فرد پذیرفته شده در مدارس مورد تقاضای داوطلب صادر می گردد. همان طور که در مطلب بالا به طور کامل شرح داده شد ، پس از اعلام نتایج آزمون و در صورت داشتن حداقل یکی از دلایل فوق ، می توانید به طی مراحل ثبت درخواست اعتراض خود بپردازید.

بیشتر بخوانید :
نرم افزار تخمین رتبه آزمون تیزهوشان 99

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا